طراحی سایت آموزشی

 

مراکز آموزشی می توانند برای گسترش و توسعه خود از سایت های اختصاصی بهره ببرند. همه مراکز آموزشی و آموزشگاه ها از جمله مدارس، آموزشگاه های علمی، هنری، رانندگی، ورزشی، فنی و حرفه ای و … می توانند برای معرفی مجموعه، کادر آموزشی، کلاس های خود و … از وب سایتی که مختص آن ها طراحی می شود استفاده کنند. این امر نقش بسزایی در توسعه این مراکز آموزشی دارد چرا که بر اساس تحقیقات افراد قبل از ثبت نام در مراکز آموزشی ابتدا در اینترنت برای کلاس مورد نظرشان سرچ میکنند. سپس با توجه به نتایج بدست آمده اقدام به انتخاب مراکز آموزشی می نمایند. با این حساب مراکزی که مراجعه کنندگین بیشتری دارند از سایت مناسبی نیز برخوردار هستند و در فضای مجازی نیز سرآمد می باشند.

طراحی سایت آموزشی، این عکس مربوط به معرفی طراحی سایت آموزشی و ضرورت آن می باشد که توسط گروه طراحان وب 118 تهیه شده است.

هدف از طراحی یک سایت آموزشی چیست؟

عنوان سایت آموزشی خود بیانگر ماهیت این گونه سایت هاست. هدف از ایجاد و طراحی یک سایت آموزشی ارائه‌ی آموزش های متنوع به افراد گوناگون در حوزه‌های مختلف و گسترده است. گستردگی علوم و هنرهای مختلف موجب شده تا تنوع موضوعی این سایت ها متفاوت باشد. هرچند ویژگی مشترک آموزش در ماهیت همه سایت های آموزشی وجود دارد. این آموزش‌ها با توجه به اهداف گوناگونی که شما به‌عنوان سرویس‌دهنده دارید می‌تواند متنوع باشد و مواردی همچون معرفی مراکز آموزشی و خدمات شما یا همیچنین آموزش‌های کوتاه و اختصاصی تا یک آموزشگاه کامل، استاندارد و حرفه‌ای با خدمات آموزشی اینترنتی را دربر بگیرد.

از جمله مهم‌ترین اهداف طراحی یک سایت آموزشی امکان درج محتوای آموزشی از جمله مطالب، تصاویر و فیلم های آموزشی و همچنین ایجاد کلاس‌های آموزشی به‌صورت برخط و کاملاً آنلاین است. چرا که امروزه این مدل آموزش‌ها علاقه‌مندان بسیاری پیدا کرده است و روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود. کلاس های آموزش آنلاین جذابیت های خاصی برای مخاطبین دارد و آن ها را از رفت و آمد و ترافیک های شهری دور نگه می دارد و در زمان مخاطبان صرفه جویی بسیاری می کند. لذا بسیاری از افراد حضور در کلاس های آنلاین را ترجیخ می دهند.

لزوم طراحی یک سایت آموزشی در سایت گروه طراحان وب 118

طراحی یک سایت آموزشی برای چه کسانی مناسب است؟

سایت آموزشی با توجه به ماهیت خود برای تمامی افرادی که در حوزه آموزش هرگونه علم، هنر، ورزش و … فعالیت دارند مناسب است. لذا طیف وسیعی از جامعه را در برمی گیرد. این سایت ها برای مدارس ، آموزشگاه ها، اساتید، مربیان، مدرسین، شرکت های خصوصی و همه افرادی که دوست دارند دانش و اطلاعات خود را به دیگران آموزش دهند کاربرد دارد. در کل می توان گفت که هر فردی با توجه به هدفی که دارد می تواند یک سایت آموزشی داشته باشد.

مخاطبان اصلی وب سایت های آموزشی

از مهم‌ترین مخاطبان اصلی طراحی سایت آموزشی می‌توان به مؤسسات و مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی، باشگاه های ورزشی، هنرستان ها، مراکز آموزش رانندگی، مهدهای کودک، مدارس، آموزشگاه‌های زبان خارجه، مؤسسات کنکور و… و تمامی مراجعین این مراکز اشاره کرد. همچنین تمامی کسانی که در علم، حرفه و هنر ویژه‌ای توانایی و مهارت دارند و افراد زیادی را می‌توانند با آموزش‌های خود بهره‌مند سازند، می‌توانند یک وبسایت آموزشی ایجاد کنند و ضمن انتقال مهارت و تخصص خود به سایر افراد جامعه،  برند اختصاصی خود را نیز متمایز و مطرح نمایند.

مخاطبان طراحی سک سایت آموزشی. گروه طراحان وب118

ویژگی های یک سایت آموزشی خوب

مخاطبین سایت های آموزشی طیف وسیعی از جامعه را دربرمی گیرند و به منظور آسایش افراد و تسهیل امور آموزشی ایجاد می گردند. لذا سهولت دسترسی کاربر به امکانات و مطالب گوناگون وبسایت و ایجاد امکان کاربری آسان در طراحی یک سایت آموزشی از نکات بسیار مهم می باشد. همچنین طراحی یک سیستم مدیریت و کنترل محتوای ساده و سریع برای یک سایت آموزشی از نکات مهمی است که باید در طراحی سایت های آموزشی مدنظر قرار گیرد. زیرا مدیریت وبسایت آموزشی دائم در حال به‌روزرسانی محتوای سایت خود است و لازم است این محتواها با نظم خاصی به آسانی در اختیار کاربران قرار گیرد. در حالت کلی می توان گفت طراحی وب سایت آموزشی باید تا حدی ساختارمند باشد که دانش پذیران کنونی و گذشته‌ی آموزشگاه بتوانند از طریق سایت با آموزشگاه در ارتباط باشند.

از دیگر ویژگی های مهم در طراحی یک وب سایت آموزشی مباحث مربوط به سئوی سایت و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو می‌باشد. طراحی سایت آموزشی باید از ابتدا بر مبنای ساختارهای موتورهای جستجو ایجادشود. به عبارتی طراحی سایت آموزشی باید بر اساس الگوریتم های سئو پایه ریزی گردد. گروه طراحان وب 118 طراحی یک سایت را از همان ابتدا برمبنای اصول سئو پیش می برد و به شما کمک می کند تا با انجام اصولی و صحیح فرآیند سئو، سایت خود را در رتبه های بالای موتورهای جستجو قرار دهید. این موضوع نیز به نوبه خود بسیار بر موفقیت سایت و اعمالی نظیر تبلیغات و ایجاد ترافیک برای جذب بازدیدکننده تاثیرگذار است.

سایت های آموزشی طراحی شده جدا از داشتن امکاناتی که در بالا ذکر شد باید دارای ظاهر و گرافیک خوبی باشند تا علاوه بر جذاب بودن و کاربری عالی، مخاطب رو به وجد بیاورند و از خسته شدن و اصطلاحاً دل‌زدگی کاربران جلوگیری نمایند. زیرا مخاطبان علاقه‌مند، زمان زیادی را در وبسایت های آموزشی می‌گذرانند و استفاده از محتوای آموزشی باید به نحوی باشد که از آسیب چشم کاربر جلوگیری کرده و  همچنین کاربر احساس خستگی کمتری نماید وتا با اشتیاق و علاقه‌ی بیشتری به دنبال کردن مطالب برای یک زمان طولانی و به طور مستمر بپردازد.

این تصویر به طراحی سایت آموزشی توسط گزوهان طراحان وب 118 اشاره دارد.

فواید طراحی وب سایت آموزشی:

امروزه جهان به سمتی پیش می رود که نرخ استفاده از اینترنت روز به روز در حال افزایش می باشد. لذا استفاده از این فضا برای گسترش و پیشبرد اهداف آموزشی، یکی از برزگ ترین فوایدی است که اینترنت به همراه داشته است. با افزایش روزافزودن کاربران اینترنتی که حجم وسیعی از گروه های سنی از کودکان تا سالمندان را دربر می گیرد، این افراد علاقه بسیاری به خدمات آموزشی آنلاین پیدا کرده اند. از این رو می توان به اهمیت طراحی سایت آموزشی و انتقال اطلاعات آموزشی از این طریق، پی برد . البته ناگفته نماند این امر زمانی به حقیقت می پیوندد که مراحل ساخت سایت و طراحی وب سایت شما بر اساس استاندارد های موجود در این زمین انجام شده باشد. یکی از اصلی ترین مزیت هایی که تکنولوژی به همراه داشته است از بین رفتن محدودیت های خسته کننده و مشکل و رهایی از قید و بند زمان و مکان می باشد. در این نوشتار دلایل بسیاری برای ایجاد و طراحی سایت آموزشی مطرح شد که ضرورت ورود آموزش و اینترنت را مشخص کرد. صاحبان دانش، هنر و مهارت می توانند از یک طرف طراحی وب سایت آموزشی را تنها در راستای علاقه مندی فردی خود برای تعلیم حرفه و تخصصشان در نظر بگیرند. از طرف دیگر نیز می توانند با راه اندازی یک وب سایت آموزشی، برای خود کسب درآمد کنند و به برند مطرحی در حوزه تخصصی خود تبدیل شوند.

انواع طراحی سایت آموزشی:

مدل های گوناگونی برای طراحی یک وبسایت آموزشی وجود دارند. بنابراین شما می توانید براساس سلیقه و نیاز خود یک سایت آموزشی فوق العاده را با رعایت تمامی نکات گفته شده بدست آورید. گروه طراحان وب 118 در این مسیر در کنار شماست تا بهترین سایت آموزشی متناسب با نیازهایتان را برای شما در اسرع وقت طراحی نماید. در طراحی سایت های آموزشی باید این نکته را درنظر گرفت که یک وب سایت آموزشی هم می تواند به صورت یک وب سایت مستقل آموزشی فعالیت نموده و هم به صورت وابسته به یک آموزشگاه فعالیت نماید. اگر می خواهید وب سایت تان به صورت وابسته به یک آموزشگاه حقیقی کار کند می بایست امکانات و اطلاعاتی از قبیل : برگزاری کلاس های مجازی با قابلیت گفتگوی آنلاین با استاد یا سایر دانش پژوهان ، پرداخت شهریه ی کلاس ها به صورت آنلاین و … را در وب سایت تان قرار دهید .

به طور کلی در هر دو حالت شما چه بخواهید شخصا یک طراحی وب سایت آموزشی در دست داشته باشید ، چه در سمت مدیریت یک آموزشگاه به دنبال ایجاد راه های نوین آموزشی در آموزشگاه خود باشید بی تردید برای طراحی سایت آموزشی نیازمند به خدمات و مشاوره ی یک گروه حرفه ای هستید . گروه طراحان وب 118 تمامی این خدمات را در طراحی سایت آموزشی شما درنظر می گیرد.

فرآیند طراحی سایت آموزشی به چه صورت است؟

تا کنون پاسخ به این سوال که چرا موسسه آموزشی شما چرا باید دارای سایت باشد را مفصلا بیان کردیم. ویژگی های یک سایت آموزشی خوب و نحوه طراحی آن را هم عنوان کردیم. شما همین لحظه میتوانید با یک کلیک ساده در اینجا فرآیند طراحی سایت آموزشی خود را با کمک طراحان حرفه ای وب 118 آغاز نمایید. گروه طراحان وب 118سایت شما را بر اساس علم روز و مطابق آنچه که شما میخواهید در سریعترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت طراحی خواهد کرد.

طراحی وب سایت آموزشی در سایت وب 118

 

 

برای ثبت سفارش طراحی سایت آموزشی اینجا کلیک کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]